Reklama pro Opičku
A pro SimčuItalské vogue má internetovou encyklopedii!

8. listopadu 2011 v 9:30 | Ashley |  móda a krása
Šéfredaktorka italské Vogue Franca Sozzani nechala před několika málo dny spustit zbrusu novou verzi internetové encyklopedie. Vogue Encyclo by měla připomínat projekt Wikipedia, a tím se tak odlišovat od velmi povedeného modelu, který byl založen Vogue vycházející ve Spojených státech amerických v čele s Annou Wintour. Voguepedie, svět módy reprezentující názory, novinky, kolekce a jejich návrháře, s nimiž přichází americká Vogue, je obrovským internetovým archivem všech svých vydání a od chvíle svého vzniku se stala jednou z nejdůvěryhodnějších a nejnavštěvovanějších stránek o módě a módním světě. Italská podobizna tak pravděpodobně bude mít trochu obtíže dohnat tak vyhlášenou stránku.
Ve Vogue Encyclo bude moci každý přidat ruku k dílu a podílet se na jejím vytváření. Zpracované texty pak opraví či doplní editoři italské Vogue a na portálu je poté zveřejní. Na rozjezd zatím mohou čtenáři do online encyklopedie přidávat slavné hlášky a fráze, které se dotýkají módního průmyslu a s ním spojených odvětví. Pokud byste i vy chtěli přispět se slavným prohlášením či výrokem, máte možnost do sobotního večera, kdy se přidávání příspěvků uzavře. Články můžete přidávat kdykoli, musí se však týkat módy, fotografů, módních ikon a dalších oblastí, o které se každé Vogue zajímá. Texty si bude moci přečíst po malých úpravách, a to jak v italském, tak v anglickém jazyce. Pokud jste si zvykli na barevné schéma americké Voguepedie, u Vogue Encyclo vás stejné barevné provedení jistě nezklame.
Vogue Encyclo zatím nechává, jak se zdá na internetových diskusích a fórech, fanoušky módy chladnými. Nikdo nepředpokládá, že by byla tato italská encyklopedie schopná předehnat Voguepedii nebo se vůbec dostat na pozici uznávané stránky. Ale předvídání budoucnosti je v tomto případě velmi nejisté, kdo ví, jaká esa může mít Franca Sozzani v rukávu. Voguepedia měla do teď v této oblasti monopol, pocit konkurence a soutěživosti ji tedy určitě neuškodí a je možné, že se redaktoři tohoto módního archivu budou snažit dohánět své články a příspěvky do ještě větší dokonalosti, aby si udrželi své, do této doby věrné čtenáře. Franca Sozzani totiž prozradila, že co se týká módy na internetu, má naprosto nové vize, rozhodně tedy nehodlá pokračovat ve šlépějích někoho jiného a kopírovat úspěšný koncept.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Click.....

...Click...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama