Reklama pro Opičku
A pro SimčuRýžová dieta

6. prosince 2011 v 7:00 | Ashley |  Diety, hubnutí a sportování

Rýžová dieta

Pro dietu je doporučována hnědá rýže neboli rýže natural, která není průmyslově zpracována na rozdíl od bílé rýže, a obsahuje tak velké množství vitaminů. Neloupaná nebo poloupaná rýže obsahuje hodně vlákniny. Rýže označována jako paraboiled se zpracovává při vyšším tlaku než klasický bílá rýže, a tím v ní zůstanou téměř všechny cenné vitaminy zachovány.
Počátkem minulého století se neslaná rýžová dieta stala jednou z nefarmakologických léčebných metod pro vysoký tlak. Léčebný efekt přinášelo však ono nesolení, ne rýže sama.

Jídelníček rýžové diety

Snídaně

Jogurt nebo ovoce, pravidelně se střídají. Je možné konzumovat i netučné žervé či netučný tvaroh.

Oběd

Rýže na jakýkoliv způsob, zelenina nebo zeleninový salát, například také s ovocem, případně vařená rýže s kuřecím masem nebo jen rýže s rybí omáčkou.

Večeře

Jogurt, netučný tvaroh nebo ovoce či zelenina.
Pije se voda, minerálka, přírodní džusy, čaje, nezapomeňte na dostatečné množství, minimálně 2 litry.

Jíte pořád rizoto

Jen jednou za týden je možné udělat změnu a k obědu si připravit brambory na jakýkoliv způsob. Všeobecně platí, že když si během této diety připravujete rýži nebo brambory, tak je máte vařit jen s malým množstvím tuku. Rýži můžete smíchat se zeleninou, masem, ovocem, sýrem. Můžete ji jíst suchou nebo ji polít vývarem. V podstatě jíte pořád rizoto. Doba trvání diety by neměla býtdelší než jeden měsíc, ale vzhledem k fádnosti diety nelze předpokládat, že to tak dlouho někdo vydrží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Click.....

...Click...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama